در جریان رویداد Gamescom، شرکت سونی از کنترلر بی‌سیم جدید خود موسوم به DualSense Edge با قابلیت شخصی‌سازی رونمایی کرد.

سونی از کنترلر حرفه‌ای DualSense Edge رونمایی کرد - DualSense Edge
سونی از کنترلر حرفه‌ای DualSense Edge رونمایی کرد - DualSense Edge

شرکت سونی در جریان رویداد Gamescom Opening Night Live، از کنترلر جدید بی‌سیم خود با نام DualSense Edge رونمایی کرد. این موضوع درحالی‌‌ رقم خورد که از مدت‌ها قبل گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی معرفی این کنترلر زده می‌شود. این کنترلر امکان شخصی‌سازی تجربه‌ی کاربری را ازطریق تغییرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ارائه می‌دهد. همانطور که پیش بینی می‌شد، می‌توان کارکرد دکمه‌های خاصی را روی کنترلر بی‌سیم DualSense Edge سونی تغییر داد یا حتی آن‌ها را غیرفعال کرد. علاوه‌براین امکان تغییر حساسیت بخش لمسی کنترلر وجود دارد. همچنین می‌توان کلید‌های تریگر را به‌دلخواه تنظیم کرده و کارکردهای موردنظر را برای سطح فشار متفاوت روی این دکمه‌ها، تعیین کنید. گیمرها همچنین می‌توانند تنظیمات سفارشی‌شده را ذخیره کرده و پروفایل‌هایی ایجاد کنند که تنظیم کنترلر را هنگام جابه‌جایی میان بازی‌ها، آسان‌تر خواهد کرد. دکمه‌ی عملکرد اختصاصی (Fn) روی این محصول امکان دستریس سریع‌ به تنظیماتی مثل نمایه‌های ذخیره‌شده‌ی کنترلر، حجم بازی، چت و موارد دیگر را فراهم می‌کند.

DualSense Edge بدون امکان تغییرات سخت‌افزاری، یک کنترلر حرفه‌ای نخواهد بود. این محصول سه‌ نوع مختلف کلاهک قابل‌تعویض برای استیک‌های چپ و راست دارد. علاوه‌براین، گزینه‌های قابل‌تعویض برای دکمه‌های پشتی دردسترس گیمرها است. شما می‌توانید این دکمه‌ها را با ماژول‌های چوبی جایگزین کنید. سونی جزئیاتی در این مورد ارائه نکرده است، اما می‌دانیم باید آن‌ها را به‌طور جداگانه خریداری کنید. این شرکت یک کابل USB C نیز به‌همراه کنترلر بی‌سیم جدید خود ارائه می‌دهد.

کنترلر بی‌سیم DualSense Edge ویژگی‌های اصلی کنترلر DualSense استاندارد ازجمله بازخورد لمسی، تریگرهای تطبیقی، میکروفون داخلی، کنترل‌های حرکتی و غیره را حفظ می‌کند. این محصول به‌همراه کیف حمل عرضه می‌شود و می‌توان آن را هنگام قرار دادن در کیس، ازطریق USB شارژ کرد. سونی هنوز جزئیات مربوط به تاریخ عرضه و قیمت این محصول را اعلام نکرده است، اما انتظار داریم طی ماه‌های آینده، خبرهای بیشتری درمورد آن دردسترس قرار گیرد.

 

ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه