جدیدتری بازی استودیوی مطرح سوپرسل یعنی Brawl Stars، به خوبی می‌تواند همانند دو بازی دیگر این استودیو به اثری پرطرفدار، جذاب، سرگرم‌کننده و موفق تبدیل شود. با نقد و بررسی این بازی موبایلی با دیجی اُرَنج همراه باشید.

نقد و بررسی بازی Brawl Stars - brawl stars
نقد و بررسی بازی Brawl Stars - brawl stars

خوشبختانه چند سالی است که نسل بازی‌های موبایلی ساده با ورود گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر به پایان رسیده است و شاهد عرضه‌ی بازی‌های باکیفیت و جذاب از هر نظر برای سیستم‌های مختلف هستیم. البته، به جرات می‌توان دو بازی Clash Royale و Clash of Clans را از بنیان‌گذاران آغاز روند سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ بر روی ساخت عناوین پرمحتوا برای گوشی‌های هوشمند قلمداد کرد که هر دوی آن‌ها توسط استودیوی سوپرسل توسعه و عرضه شده‌اند.

در واقع، این استودیوی فنلاندی نه‌تنها با توسعه‌ی این بازی‌ها باعث شد تا نام خود را در سطح جهان مطرح کند، بلکه موفقیت اقتصادی این بازی‌ها نیز به قدری بود که به کلی اقتصاد کشور فنلاند را تحت تاثیر قرار داد تا دیدگاه‌ها نسبت به یک بازی موبایلی تغییر کند تا هم‌اکنون شاهد عرضه‌ی عناوینی نظیر Genshin Impact و Call of Duty و در آینده Battlefield و... برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS باشیم.

Brawl Stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars
Brawl Stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars

در واقع، احیای سبک‌های استراتژیک و حتی کارتی توسط یک بازی موبایل، به هیچ وجه چیزی نبود که پیش‌تر می‌توانستیم حدس بزنیم اما استودیوی سوپرسل با این عمل، تمامی نگاه‌ها را معطوف به بازی آینده‌ی خود کرد. عنوانی با نام Brawl Stars که در سال 2017 به مدت یک سال به صورت آزمایشی برای سیستم‌عامل iOS و سپس اندروید نیز منتشر شد تا بدون نیاز داشتن به هیچ‌گونه کمپین تبلیغاتی، بتواند روی مسیر موفقیت قدم بردارد.

Brawl Stars یک بازی پرمحتوا، سرگرم کننده و لذت بخش

بازی موبایلی Brawl Stars، یک عنوان تیراندازی تاکتیکال سوم شخص با زاویه‌ی دید تکتیکال است که از زاویه دید بالا گیمرها را در یک آرنای کوچک در مقابل یک‌دیگر قرار می‌دهد. همچنین، می‌توان این بازی را تاحدودی شبیه به بازی Overwatch نامید که تنها زاویه‌ی دید آن‌ها با یکدیگر مغایرت دارد. همچنین، در بازی Brawl Stars گیمرها باید از بین چندین شخصیت موجود یکی را به عنوان قهرمان خود انتخاب کرده تا به همراه دو یا سه نفر دیگر و در قالب یک تیم در مدت سه دقیقه با تیمی دیگر به مبارزه بپردازند.

brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars
brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars

همچنین، فصل‌ها، جایزه‌ها، تعداد بالا و قدرت‌های خاص هر شخصیت، مهیج بودن، دخیل بودن کار تیمی و ذات لذت‌بخش این بازی باعث می‌شوند تا با یک عنوان شدیداً اعتیادآور روبرو باشیم که ترک آن پس از مدتی بسیار دشوار به‌نظر می‌رسد.

گیم‌پلی و مکانیزم‌های مختلف بازی

همانطور که اشاره شد، پایه و اساس گیم‌پلی Brawl Stars در مبارزه بین دو تیم در یک آرنا خلاصه شده است. البته، هدف مخاطبان این بازی از انجام رقابت با تیم‌های دیگر بسته به حالت بازی متفاوت خواهد بود و بخش‌های مختلفی از جمله Events، Bounty ،Gem Grab ،Heist ،Showdown و Brawl Ball در این بازی قرار دارند تا از تکراری شدن آن جلوگیری کنند.

بخش Bounty، دو تیم را در یک نقشه و با هدف جمع‌آوری سکه و ستاره قرار می‌دهد و طبعاً تیمی که در انجام این عمل موفق باشد به عنوان برنده‌ی مسابقه شناخته خواهد شد. همانطور که از نام Bounty پیداست، مکانیزم این حالت به گونه‌ای است که گیمری که موفق به جمع‌آوری امتیازهای بیشتری شده توسط بازی به سایر افراد معرفی خواهد شد تا بی‌رحمانه به دنبال او و سرقت دارایی‌هایش بیفتند.

brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars
brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars

حالت Gem Grab در این بازی دو دو تیم سه نفره را در یک آرنا برای جمع‌آوری الماس‌هایی که به صورت خودکار در نقشه پدیدار می‌شوند قرار می‌دهد تا در نهایت، هر تیمی که برای اولین بار به تعداد 10 الماس دست پیدا کند و تا پایان شمارش معکوس 20 ثانیه‌ای آن‌ها را حفظ کند برنده بازی باشد. همچنین، اگر هر گیمر در حین بازی کشته شود، الماس‌های جمع‌آوری شده توسط او در محیط بازی رها خواهند شد و ممکن است که تیم حریف آن‌ها را از آن خود کند.

حالت دیگر بازی Showdown نام دارد که نمونه‌ای از یک بازی بتل‌رویال را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد؛ بدین‌ترتیب که کاربران باید به صورت تک نفره و یا دو نفره در یک نقشه که به مرور زمان توسط گاز احاطه می‌شود با یکدیگر به مبارزه بپردازند و تیم یا فردی که تا انتها زنده بماند، برنده‌ی بازی خواهد بود.

brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars
brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars

حالت‌های Heist و Brawl Ball نیز دو حالت دیگر بازی هستند که اولی دو تیم را در یک نقشه قرار می‌دهد تا یکی از آن‌ها مسئول دفاع از منابع و دیگری مسئولیت حمله به آن‌ها و غارت آن‌ها را بر عهده بگیرد. حالت دوم نیز مشابه ورزش فوتبال است و هر تیمی که به تعداد دو گل دست پیدا کند برنده‌ی بازی خواهد بود. 

سیستم کنترل بازی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که همواره باعث می‌شوند تا انجام دادن بازی‌های موبایلی برای قشر کثیری از گیمرها چندان لذت‌بخش نباشد، سیستم کنترل با صفحه‌ی لمسی است که تعبیه‌ی یک کنترلر بهینه برای یک بازی موبایل، چالشی به اندازه‌ی ساخت یک بازی کامل را در خود می‌بیند. اما در مورد Brawl Stars بازهم شاهد خلاقیت استودیوی سوپرسل در این زمینه هستیم و این استودیو برای این بازی یک کنترلر بهینه و متعادل استفاده کرده است. یک جوی‌استیک در سمت چپ، Aim کردن به صورت فوق‌العاده ساده و دکمه‌هایی که هرکدام در بهترین جای ممکن تعبیه شده‌اند، باعث می‌شوند تا لذت انجام بازی توسط صفحه‌نمایش لمسی تحت شعاع قرار نگیرد.

brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars
brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars

افکت‌های جذاب و طراحی بصری زیبا

همانطور که از استودیوی سوپرسل انتظار می‌رود، ویژگی‌های بصری در بازی‌های این استودیو از جمله Brawl Stars می‌تواند از جمله نقاط قوت آن قلمداد شود. این بازی از نظر جزئیات محیطی، طراحی شخصیت‌ها، افکت‌های تصویری انفجار، شلیک و پاشیدن رنگ که به‌شدت جذاب و منحصر به هرکدام یک از شخصیت‌ها هستند و حتی طراحی زیبای منو، چیزی کمتر از عناوین دیگر این استودیو ندارد. علاوه بر این، به موارد فوق موسیقی‌متن مهیج، افکت‌های صوتی باکیفیت، طیف رنگ و انیمیشن‌های جذاب را اضافه کنید تا Brawl Stars در جایگاه یک بازی بی‌نظیر موبایلی قرار بگیرد.

brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars
brawl stars - نقد و بررسی بازی Brawl Stars

در پایان، سوپرسل بار دیگر و با توسعه و همچنین پشتیبانی از بازی جدید خود با نام Brawl Stars، مهارت خود در ساخت عناوین موبایلی را به رخ کشید. این بازی آنلاین چند نفره‌ی PvP در زمینه‌هایی نظیر ویژگی‌های بصری، افکت‌های صوتی، سیستم کنترل، گیم‌پلی و طراحی شخصیت‌ها کیفیتی بالاتر از استانداردهای یک بازی موبایل را در خود می‌بیند و می‌تواند سال‌ها مخاطبانش را سرگرم کند.

Supercell once again showed off it talent by developing mobile game called Brawl Stars. This PvP multiplayer online game in some aspects such as visual features, controlling system, gameplay and character design has a higher quality than the standards of a mobile game and can entertain its gamers for years.

امتیاز دیجی ارنج

10

نقاط قوت
 • شخصیت‌ها و براولرهای متنوع و منحصر به فر
 • گیم‌پلی به شدت جذاب و اعتیاد آور
 • گرافیک و افکت‌های بصری چشم‌نواز
 • کیفیت بالای افکت‌های صوتی
 • پشتیبانی عالی رویدادهای مختلف
 • حالت‌ها و نقشه‌های متنوع
نقاط ضعف
 • این بازی هیچ نقطه ضعف اساسی ندارد!

نقد و بررسی من

 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه