هم‌اکنون چند سالی است که سامانه‌ی حمل و نقل درون شهری اسنپ با مزایای ویژه‌ی خود، به یکی از پرکاربردترین، به صرفه‌ترین و ایمن‌ترین سامانه‌های حمل نقلی کشور تبدیل شده است. در ادامه با بررسی اپلیکیشن این سامانه با دیجی اُرَنج همراه باشید.

نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ -
نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ -

سامانه‌ی حمل و نقل اسنپ، اولین مجموعه‌‌ای است که با استانداردهای قابل قبول در در ایران به ارائه‌ی خدمات حمل و نقلی در بستر گوشی‌های هوشمند و به وسیله‌ی اپلیکیشن موبایل می‌پردازد. در واقع، اسنپ با استفاده از ظرفیت‌های گوشی‌های هوشمند و به‌وسیله طراحی یک اپلیکیشن استاندارد، پر امکانات و جامع در زمینه‌ی فعالیت خود، توانسته است تا به تعداد کاربران بی‌شماری در کشور ما دست پیدا کرده و از این پتانسیل استفاده‌ی کافی و لازم را ببرد.

اما شما به عنوان کاربر، می‌توانید تا با استفاده از اپلیکیشن اسنپ در هر ساعت از شبانه روز و در اکثر نقاط ایران به سرویس حمل و نقل درون شهری به‌صرفه و ایمنی چون اسنپ دسترسی داشته باشید. همچنین، این سرویس نه تنها جابه‌جایی مسافرین، بلکه ارسال بسته‌ها و حتی بار توسط اسنپ باکس و اسنپ وانت را نیز شامل می‌شود. همچنین، لازم به ذکر است که از جمله زیر مجموعه‌های اپلیکیشن اسنپ، اسنپ مارکت و اسنپ فود نیز هم‌اکنون کاربران بی‌شماری در سراسر ایران دارند که البته بررسی آن‌ها در مقاله‌های مجزا صورت خواهد گرفت.

 - نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ
- نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ

رابط کاربری، ویژگی‌ها و مزایای سفر با اسنپ

همان‌طور که اشاره شد، رسالت اصلی سرویس اسنپ، حمل و نقل و جابه‌جایی مسافران است که این امر نیز خود برای سهولت سفر و امنیت خاطر بیشتر مسافران به چند بخش مختلف از جمله اسنپ رز (مخصوص بانوان)، اسنپ اکو، اکو پلاس (آزمایشی) و موتور تقسیم می‌شود. همچنین، رابط کاربری اپلیکیشن اسنپ نیز در عین جالب توجه بودن، بسیار ساده و بدون هیچ پیچیدگی خاصی طراحی شده تا هر قشری از جامعه به راحتی بتواند از مزیت‌های آن بهره‌مند شود.

در واقع، کافیست تا کاربران ابتدا مبدا و مقصد خود را به وسیله‌ی موقعیت‌یاب و یا به صورت دستی انتخاب کرده تا سرویس‌های مختلف به همراه هزینه‌ی سفر آن‌ها مشخص شود. سپس، با انتخاب یکی از موارد کلیک بر روی آیکون درخواست سفر، نزدیک‌ترین خودروی اسنپ به همراه نام و مشخصات وی و اطلاعات کامل خودرو به او معرفی شده و در صورت تایید راننده، به انجام سفر خود بپردازد.

 - نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ
- نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ

از طرفی دیگر، این بخش نیز خود ویژگی‌های مختلفی از جمله انتخاب چند مقصد و یا سفر رفت و برگشت را شامل می‌شود. علاوه بر این، اپلیکیشن اسنپ برای بخش پرداخت هزینه‌ی سفر، بخش‌های کد تخفیف و پرداخت اعتباری از کارت و یا کیف پول را برای کاربران خود درنظر گرفته است تا بتوانند هزینه سفر خود را به صورت دلخواه و با مزایای خاص خود پرداخت کنند.

اطلاعات تکمیلی

در واقع، امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که حداقل چند بار از این اپلیکیشن استفاده نکرده باشد و به نوعی قشر عظیمی از ایرانیان، از نحوه‌ی کار با این اپلیکیشن و مزایای آن و کم و کیف سرویس‌های مختلف آن آگاه هستند. اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این اپلیکیشن، منبع داده‌های آن است که به آسوده خاطر شدن هرچه بیشتر مسافرین کمک می‌کند. در حقیقت، شما با انجام سفر توسط اسنپ، برای همیشه می‌توانید به اطلاعات راننده و خودروی آن، زمان سفر و موارد دیگر دسترسی داشته باشید و در صورت نارضایتی، تمامی بسترها برای شکایت از راننده به سهولت در اختیار شما قرار خواهد داشت. همچنین، قابلیت رهگیری لحظه‌به‌لحظه‌ی خودرو نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است تا هر زمان که اراده کردند، از موقعیت مکانی خودروی حامل مسافر آگاه شوند.

البته، استفاده از مزایای فوق و در مجموع اپلیکیشن اسنپ، طبعاً ساخت حساب کاربری را طلب می‌کند اما، حتی این بخش نیز با سهولت تمام قابل انجام بوده و راه‌های مختلفی از جمله ساخت حساب کاربری به‌وسیله‌ی شماره‌ی تلفن و حساب کاربری گوگل نیز در اختیار کاربران قرار دارد.

 - نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ
- نقد و بررسی اپلیکیشن اسنپ

به هر ترتیب، رابط کاربری اسنپ پیچیدگی خاصی ندارد اما، بخش منوی آن قابلیت‌های متنوعی را در دسترس کاربرانش قرار می‌دهد تا به انواع و اقسام گزینه‌ها از جمله گردش حساب، آرشیو اطلاعات سفرها، تغییر اطلاعات و آدرس‌های منتخب به راحتی و از این بخش قابل دسترسی هستند. البته، بدون شک هر محصولی در کنار ویژگی‌های مثبت، نقاط ضعفی نیز دارد و با مراجعه به فروشگاه‌های اپلیکیشن‌های مختلف و رویت دیدگاه کاربران، می‌توان تا حدودی از نارضایتی راننده‌ها و مسافرین در قبال عدم تعادل کرایه‌ها، سواستفاده‌ی برخی از افراد از ویژگی‌های جدید اسنپ و چند مورد دیگر آگاه شد که صد البته، اغلب این موارد نه به اپلیکیشن، بلکه به سامانه‌ی اسنپ مربوط هستند. اما در هر صورت، این اپلیکیشن نیز فاقد ایراد و یا کمبود نیست و برای مثال، نبود امکان درخواست خودرو توسط تماس تلفنی، حجم نسبتاً بالای اپلیکیشن و خلاهایی که باعث سو استفاده‌ی برخی از راننده‌های می‌شوند را می‌توان از جمله نواقص برنامه‌ی اسنپ قلمداد کرد.

در مجموع، اپلیکیشن اسنپ به عنوان متصدی سامانه‌ی حمل و نقل اسنپ و کاربران و مسافران، در 7 سال گذشته همواره از جمله اپلیکیشن‌های کاربری، پر مخاطب و کامل بوده است.

امتیاز دیجی ارنج

9.5

نقاط قوت
 • ایمنی و سهولت استفاده از سرویس
 • رضایت بسیار بالای کاربران از اپلیکیشن
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • سرویس‌های مختلف از جمله اسنپ باکس، وانت و...
 • رابط کاربری ایده آل
نقاط ضعف
 • نبود امکان درخواست خودرو توسط تماس تلفنی
 • وجود خلاهایی که باعث سو استفاده‌ی برخی از رانندگان می‌شود

امتیاز کاربران

3
1
0
0
0
1

نقد و بررسی من

 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه