اپلیکیشن دیجی پی به عنوان یکی از محصولات نرم‌افزاری دیجیکالا مدت‌ها است که در بستر سیستم عامل گوشی‌های هوشمند در حال فعالیت است و در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی آن بپردازیم. با دیجی اُرَنج همراه باشید.

نقد و بررسی دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا - دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا
نقد و بررسی دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا - دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا

چند سالی است که اپلیکیشن دیجی پی به عنوان یک ابزار همه کاره در پرداخت و امور مالی مرتبط با دیجیکالا معرفی و در حال خدمت رسانی است. حوزه‌ی فعالیت این اپلیکیشن نیز به مرور زمان گسترش یافته و امروزه از آن به عنوان ابزار اصلی خرید اقساطی از دیجیکالا نیز استفاده می‌شود. همچنین، کاربران دیجی پی که لزوماً خریداران دائمی فروشگاه اینترنتی دیجیکالا نیستند، می‌توانند از طریق این اپلیکشن به مدیریت امور مالی، خرید شارژ، کارت به کارت و کنترل دریافت و پرداختی‌های خود از طریق دیجیکالا بپردازند.

رابط کاربری و به طور کلی نحوه‌ی معرفی این اپلکیشن به کاربران آن، یکی از نقاط قوت اصلی دیجی پی محسوب می‌شود. این اپلیکیشن در قالبی بسیار زیبا و بدون هیچ پیچیدگی خاصی تمامی مزیت‌ها و ویژگی‌های خود را به کاربرانش معرفی می‌کند. البته، همانطور که اشاره شد، یکی از کاربردهای اصلی این اپلیکیشن، خرید اقساطی است که متاسفانه از طریق دیجی پی نمی‌توان اطلاعات کاربردی و مفیدی در این باره یافت. در واقع، این اپلیکیشن به صورت بسیار سطحی به این مقوله می‌پردازد و انتظار می‌رود که به عنوان مرجع اصلی مالی شرکت دیجیکالا برای کاربران، نگاه ویژه‌ای به این مزیت انداخته شود. 

دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا - نقد و بررسی دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا
دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا - نقد و بررسی دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا

پس از ورود به این اپلیکیشن، صفحه‌های اسلایدی به معرفی ویژگی‌های عمدتاً جدید دیجی پی می‌پردازد. سپس، نوبت به بخش ساخت یا ورود به حساب کاربری شده که این امر نیز به وسیله‌ی ثبت شماره‌ی تلفن همراه نیز میسر خواهد بود. پس از دریافت و درج کد تاییدیه، کاربران به صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن دیجی پی هدایت خواهند شد که از این طریق می‌توانند نمایه‌ای از تمامی فعالیت‌هایی که می‌توان از طریق دیجی پی انجام داد را مشاهده کنند.

صفحه‌ی اصلی دیجی پی یا همان بخش خانه، شامل بخش‌هایی برای مدیریت کارت‌های بانکی ثبت شده، افزودن موجودی به کیف پول دیجی پی، انتقال، خرید شارژ، خرید بسته‌ی اینترنت، کارت به کارت،  پرداخت قبوض و عوارض جاده‌ای، خرید اقساطی از دیجیکالا و موارد دیگر می‌شود. همچنین، بازی‌های به اصطلاح فلش که به صورت آنی قابل انجام است نیز در این صفحه قرار دارند و حتی می‌توان از طریق آن‌ها به کسب امتیاز و پول پرداخت.

بخش تراکنش‌ها، تمامی اعمال مالی صورت گرفته توسط کاربران از طریق دیجی پی را به تصویر می‌کشد و یک بخش بارکد خوان نیز برای پرداخت عوارض، قبوض و موارد دیگر درون این اپلیکیشن جای داده شده است. در نهایت، بخش جشنواره در دیجی پی، امتیازهای جمع‌آوری شده توسط کاربران توسط دعوت کردن دوستان، انجام تراکنش و سایر موارد را به تصویر می‌کشد تا در صورت نیاز از این امتیازها استفاده شود. البته، طبق گزارش کاربران این اپلیکیشن، دیجی پی از نظر شفاف بودن در زمینه‌ی جوایزی که در صورت جمع‌آوری امتیاز به آن‌ها تعلق می‌گیرد، عملکرد ضد و نقیضی دارد. همچنین، سامانه‌ی قرعه‌کشی جامع برای اهدای جوایز دیجی پی نیز از نظر جمع کثیری از کاربران شرایط چندان مطلوبی ندارد.

در نهایت، اپلیکیشن دیجی پی از نظر ثبات فنی نیز عملکرد بسیار خوبی دارد و تجربه‌ی کار با این اپلیکیشن همواره روان و بدون هیچ مورد آزاردهنده‌ای صورت می‌گیرد.

دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا - نقد و بررسی دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا
دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا - نقد و بررسی دیجی پی - اپلیکیشن پرداخت دیجی کالا

بدون تردید، از دیجی پی به عنوان یکی از اپلیکیشن‌هایی که توسط دیجیکالا تهیه و پشتیبانی شده است، انتظار می‌رود که از هر نظر در زمینه‌ی فعالیت و خدمات‌رسانی خود کامل و بی‌نقص باشد. البته، دیجی پی نیز با داشتن ویژگی‌های بسیار متعدد و دارا بودن کیفیت فنی و بصری بسیار عالی، می‌تواند تمامی نیازهای کاربرانش را برآورده کند.

امتیاز دیجی ارنج

9

نقاط قوت
  • طراحی بصری زیبا و عملکرد فنی با ثبات
  • امکانات و ویژگی‌های گسترده و جامع
  • اپلیکیشنی عالی برای مشتریان دائمی دیجیکالا
نقاط ضعف
  • عدم پرداخت و شرح کامل ویژگی خرید اقساطی
  • عدم شفافیت در زمینه‌ی امتیازها و کاربردشان

نقد و بررسی من

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه