با توجه به رشد چشمگیر فروشگاه‌های اینترنتی و متعاقباً خریداران کالاها از طریق این بستر، ناخوداگاه شاهد بیشتر شدن اختلاف قیمت تعیین شده برای کالاهای مختلف از سوی فروشندگان خواهیم بود و بیش از پیش به یک مرجع جامع که تمامی قیمت‌ها ها را در مقام قیاس با یک‌دیگر قرار می‌دهند نیاز پیدا خواهیم کرد. در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز که قصد دارد تا به خرید آگاهانه‌تر مشتریان کالاها در بستر اینترنت کمک کند بپردازیم. با دیجی اُرَنج همراه باشید.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز - اپلیکیشن ایمالز
نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز - اپلیکیشن ایمالز

همان‌طور که اشاره شد افزایش تعداد خریداران کالا از طریق اینترنت، تعداد فروشگاه‌های اینترنتی را افزایش خواهد داد و این موضوع باعث بیشتر شدن اختلاف قیمت‌ها نیز می‌شود. البته، وجود اختلاف قیمت بین فروشگاه‌های مختلف به منظور رقابت و یا هر موضوعی دیگر، همواره وجود داشته و عمدتاً ربطی به اینترنتی بودن یا نبودن آن‌ها ندارد. اما در خرید از فروشگاه‌های فیزیکی به دلیل وجود عامل‌های مختلف از جمله مسافت بین بازارها و پراکندگی فروشگاه‌ها نمی‌توان به اندازه‌ی کافی از قیمت‌های مختلف آگاه شد و خرید به‌صرفه‌ای داشت.

از طرفی دیگر، به دلیل بی‌معنی بودن بعد مسافت در دنیای مجازی، به راحتی می‌توان ساز و کاری را فراهم نمود تا تمامی قیمت‌های یک کالا در فروشگاه‌های مختلف اینترنتی گردآوری شده و برای انتخاب در دسترس مخاطبان قرار بگیرد. همچنین، سرویس ایمالز در بستر وب و اپلیکیشن موبایل قصد دارد تا با ارائه‌ی چنین خدماتی، به مشتریان کالاهای اینترنتی برای خرید به صرفه‌تر کمک کند.

نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز - نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز
نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز - نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز

سرویس ایمالز پس از چند سال فعالیت در حوزه‌ی وب و راه‌اندازی یک وب‌سایت پربازدید و پر مخاطب، چند سالی است که در قالب یک اپلیکیشن در دسترس دارندگان گوشی‌های هوشمند نیز قرار گرفته است. همان‌طور که اشاره شد، فعالیت این سرویس همانند نسخه‌ی وب آن در زمینه‌ی گردآوری قیمت‌های محصولات مختلف از فروشگاه‌های اینترنتی سراسر کشور خلاصه می‌شود. این اپلیکیشن، به خریداران کالاهای اینترنتی و حتی فروشنده‌ها این اجازه را می‌دهد که قیمت‌ها را با یک‌دیگر مقایسه نموده و فضای رقابتی خوبی ایجاد شود.

رابط کاربری و طراحی ظاهری اپلیکیشن ایمالز، در نگاه اول بسیار ساده و بدون هیچ پیچیدگی و البته خلاقیت و سلیقه‌ی خاصی به‌نظر می‌رسد. البته، با توجه به کاربری فروشگاهی این اپلیکیشن، ساده بودن آن نمی‌تواند نقطه‌ی ضعف قلمداد شود اما، توسعه‌دهندگان آن نیز در طول این مدت تغییر ظاهری چندان چشمگیری در آن اعمال نکرده‌اند و همچنان شاهد ضعف در طراحی بصری و ظاهری این اپلیکیشن و همچنین، عدم بکارگیری سلیقه در استفاده از فونت‌های آن هستیم. به هر ترتیب، کاربران ایمالز پس از ورود به این اپلیکیشن، به صفحه‌ی اصلی هدایت می‌شود که در قسمت بالایی آن، آیکون سه‌خط منوی کناری و تب جست و جو و در قسمت زیرین نیز دسته بندی کالاها به همراه کالاهای پر بازدید به نمایش در خواهند آمد.

اپلیکیشن ایمالز - نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز
اپلیکیشن ایمالز - نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز

همچنین، کاربران ایمالز پس از انتخاب هر محصول وارد صفحه‌ی اختصاصی آن شده و ایمالز در کنار ارائه‌ی جزئیات آن کالا، قیمت‌های مختلف ارائه شده توسط فروشگاه‌های مختلف، آگهی‌های مشابه در بازار کالاهای دست دوم و حتی نظرات کاربران را نیز به نمایش در می‌آورد. علاوه بر این، پس از انتخاب هر فروشگاه در صفحه‌ی اختصاصی هر کدام یک از کالاها، مستقیم به سایت فروشگاه مقصد هدایت خواهید شد تا بتوانید کالای خود را بدون واسطه و با کمترین قیمت ممکن خریداری کنید.

علاوه بر این، منوی کناری در این اپلیکیشن، میزبان بخش‌های ورود و ثبت نام در سرویس ایمالز، کالای مورد علاقه، آخرین مشاهدات، جست و جوی قیمت، لیست دسته‌بندی کالاها و فعال/غیرفعال نمودن مرورگر داخلی است. همچنین، در صورت ساخت حساب کاربری در ایمالز، قادر خواهید بود تا با افزودن هر کالا به لیست مورد علاقه‌ی خود، از تخفیف‌های ویژه‌ای که گاهاً در دسترستان قرار می‌گیرند آگاه شوید.

در پایان، اپلیکیشن ایمالز با گردآوری قیمت‌های کالاها در فروشگاه‌های اینترنتی سراسر کشور، به کاربران این اجازه را می‌دهد تا مقرون‌ به‌صرفه‌ترین گزینه را برای خریدهای خود انتخاب کنند.

امتیاز دیجی ارنج

9

نقاط قوت
  • جامع و پرکاربرد برای خریداران کالاهای اینترنتی
  • ثبات بالای اپلیکیشن از نظر عملکرد فنی
  • اکثر فروشگاه‌های اینترنتی طرف قرارداد ایمالز هستند
نقاط ضعف
  • طراحی ظاهری ضعیف و منسوخ شده

نقد و بررسی من

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه