با گسترش و پیشرفت چشم‌گیر صنعت بازی‌های ویدیویی، شاید بتوان تنها روزنه‌ی امید سینما در جذب کودکان و نوجوانان را انیمیشن‌ها قلمداد کرد. همچنین، کودکان و نوجوانان ایرانی نیز همواره از مخاطبان پروپاقرص انیمیشن‌ها محسوب می‌شوند و از همین رو، بسترهای فراوانی از جمله دیجیتون برای آن‌ها فراهم شده است تا بتوانند به سادگی به محتوای دلخواه خود دسترسی داشته باشند. با نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون با دیجی اُرَنج همراه باشید. 

نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون - اپلیکیشن دیجیتون
نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون - اپلیکیشن دیجیتون

امروزه شاهد گسترش بسترهای مختلف برای تماشای فیلم، سریال و انیمیشن در گوشی‌های هوشمند هستیم و اگر بخواهیم چند اپلیکیشن شاخص در این زمینه را معرفی کنیم، قطعاً دیجیتون یکی از آن‌ها خواهد بود. این سرویس که در دو بستر وب و اپلیکیشن در پلتفرم‌های مختلف از جمله تلویزیون‌های هوشمند، گوشی‌های اندرویدی و iOS (با نام افراح) و ویندوز در حال فعالیت است، انیمیشن‌ها و سایر محتواهای رده‌ی سنی کودکان اعم از کارتون‌ها و محتوای موزیکال را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

همچنین، از ویژگی اختصاصی دیجیتون می‌توان به دوبله‌های منحصربه‌فرد تیم دیجیتون برای انیمیشن‌ها و محصولات سرگرمی و آموزشی از جمله قصه‌های ریزه میزه اشاره نمود. از طرفی دیگر، حمایت از محتواهای ایرانی و امتیازهای ویژه برای کاربران اپراتورهای مختلف نیز از دیگر مزیت‌ها و اقدامات مثبت این سرویس تلقی می‌شود.

طراحی ظاهری و رابط کاربری

طراحی ظاهری و رابط کاربری اپلیکیشن دیجیتون هم از جذابیت بصری برای مخاطبان هدف خود بهره می‌برد و هم تمامی بخش‌های آن بدون هیچ پیچیدگی خاصی در اختیار کاربرانش قرار می‌گیرد. در واقع، در دسترس بودن تمامی بخش‌های این اپلیکیشن در صفحه اصلی، از سردرگم شدن مخاطبان این اپلیکیشن که عمدتاً کودکان هستند جلوگیری خواهد کرد و برای یافتن و مشاهده‌ی یک انیمیشن، می‌توان نام آن را جست و جو نمود و یا از طریق بخش دسته‌بندی‌ها آن را یافت و وارد بخش تماشای محتوای مدنظر شد.

همچنین، کاربران دیجیتون پس از اولین ورود خود به این اپلیکیشن، نیازمند ساخت یک حساب کاربری و یا ورود به آن از طریق شماره تلفن یا آدرس ایمیل هستند و سپس، به بخش اصلی آن که شامل خانه، دسته‌بندی ویدئوها، جستجو، پروفایل کاربر، تنظیمات و بخش امنیتی هدایت خواهند شد.

اپلیکیشن دیجیتون - نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون
اپلیکیشن دیجیتون - نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون

بخش خانه در اپلیکیشن دیجیتون، خلاصه‌ای از محتویات کلی این سرویس را در دسته‌بندی‌های مختلف از جمله برترین‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بخش دسته‌بندی‌ها نیز تمامی ویدیوهای موجود در سرویس دیجیتون را در بخش‌های مختلف از جمله پسرونه، دخترونه، رایگان و... بایگانی کرده تا دسترسی به آن‌ها به سهولت فراهم شود. بخش‌های جست‌وجو، پروفایل کاربری، تنظیمات و امنیت نیز هرکدام وظایف متناسب با نامشان را بر عهده خواهند داشت و به ترتیب امکان جست و جوی ویدیوها به وسیله‌ی تایپ کردن نامشان، ذخیره‌ی فیلم‌ها و انیمیشن‌های دانلود شده و ویرایش اطلاعات کاربری، اعمال تنظیمات مدنظر و گزیدن یک رمز برای ورود به این اپلیکیشن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همچنین، لازم به ذکر است که برخلاف سابق، محتوای رایگانی در این اپلیکیشن به چشم نمی‌خورد و متاسفانه برای دسترسی به تمامی محتوای سرویس دیجیتون، نیازمند خرید اشتراک خواهد بود که در سه آیتم یک هفته‌ای با مبلغ 14 هزارتومان، سه ماهه با مبلغ 100 هزار تومان و شش ماهه 180 هزار تومان در دسترس کاربران قرار دارد. از طرفی دیگر، این اپلیکیشن قابلیت‌های مختلفی از جمله امکان دانلود ویدیوها را در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد و ترافیک مصرفی مشترکین آسیاتک، پارس آنلاین، داتک، پیشگامان و فن آوا برای مشترکین دیجیتون نیز رایگان خواهد بود.

علاوه بر این، ترافیک مصرفی سایر اپراتورها برای مشترکین دیجیتون به صورت نیم‌بها محاسبه شده و کاربران اینترنت رایتل نیز می‌توانند بدون دریافت اشتراک (اما به صورت تمام بها) به محتوای دیجیتون دسترسی داشته باشند. همچنین، با استفاده از اپلیکیشن موبایل کنترل والدین دیجیتون، به والدین کودکان قادر خواهید بود تا زمان تماشا و میزان استفاده از سرویس دیجیتون توسط فرزند خود را مدیریت و کنترل کنید.

اپلیکیشن دیجیتون - نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون
اپلیکیشن دیجیتون - نقد و بررسی اپلیکیشن دیجیتون

در پایان، می‌توان ادعا کرد که سرویس دیجیتون با محتوای جامع و کامل و حتی اختصاصی در زمینه‌ی فیلم و سریال و انیمیشن‌ها و مزایا و ویژگی‌های پرتعداد خود، می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای سرگرمی کودکان و نوجوانان قلمداد شود. این سرویس در هر دو بستر وب و اپلیکیشن عملکرد قابل قبولی دارد و از هر نظر نیاز کودکانتان در زمینه‌ی سرگرمی را برطرف خواهد کرد.

امتیاز دیجی ارنج

9

نقاط قوت
  • محتوای جامع، کامل و حتی اختصاصی
  • مزایا و ویژگی‌های پرتعدادی نظیر کنترل والدین دیجیتون، ترافیک مصرفی و...
نقاط ضعف
  • از دسترس خارج شدن محتواهای رایگان

نقد و بررسی من

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

ثبت دیدگاه